manopaskola lt manopaskola 300x600 lt

paskolų bitė 600

skaiciuojaBūti pradedančiuoju verslininku – tai labai sudėtinga ir daug nervų pareikalaujanti patirtis, tačiau tuo pačiu tai taip pat yra ir labai jaudinanti bei apdovanojanti patirtis. Kai pradedamas pirmasis verslas, iš pirmo žvilgsnio ima atrodyti, kad nebėra galo įvairioms su finansais, teisiniais klausimais, personalu, marketingu ir klientais susijusioms problemoms.

Ir, žinoma, sklando pačių įvairiausių mitų ir yra begalė įvairių neteisingų „patarimų“, kuriais ima vadovautis pakankamai patirties neturintys pradedantieji verslininkai. Labai svarbu atsirinkti tikslingiausią informaciją ir vadovautis tik laiko patikrintais patarimais. Dėl šios priežasties Finance43 ir paskolas.lt pateikia jums 15 esminių ir labai svarbių patarimų, kurie jūsų startuoliui turėtų tapti puikia paskata užtikrintai ir tvirtai judėti pirmyn.

1‎. Pradėkite tokį verslą, kuris yra jūsų aistra ir apie kurį jūs žinote daugiausiai

Startuoliams kartais tenka gerokai paplušėti, todėl turėtumėte pasirinkti būtent tokią sritį ir tokią nišą, kuri jums būtų labai įdomi ir jus motyvuojanti nestovėti vietoje ir visuomet judėti pirmyn. Turėtumėte vengti verslų ir rinkų, apie kurias jūs neturite nei žalio supratimo. Jei jūs pasirinksite sritį, kuri jums yra visiškai svetima ir nekelianti jokio susižavėjimo, tuomet tai gali tapti labai didele ir reikšminga kliūtimi, kuri pristabdys ir jūsų startuolio plėtrą.

2. Pasirinkite verslo idėją, kuri turi didelį potencialą rinkoje

Prieš įsteigdami savo pirmąjį įmonę, labai atsakingai atlikite rinkos tyrimą ir išsiaiškinkite ar jūsų sumanytai prekei arba paslaugai yra pakankama paklausa. Tai yra labai svarbu dėl daugybės priežasčių. Visų pirma ir svarbiausia priežastis – tai turi labai didelę įtaką jūsų verslo sėkmei. O visų antra – investuotojai kur kas palankiau vertins jūsų verslą ir įmonę, jei jie taip pat matys, kad jūs pasirinkote komercinę veiklą, kuri turi labai didelį potencialą ir galiausiai gali tapti kažkuo labai reikšmingu.

3. Gaukite kaip įmanoma didesnį finansavimą savo startuoliui

Įprastai yra labai sudėtinga ir trunka pakankamai ilgai sulaukti finansavimo savo startuoliui. Todėl prieš pradėdami judėti pirmyn, jūs turėtumėte labai gerai apgalvoti visas savo galimybes ir turimus pasirinkimus. Jei jūs pradėsite savo naująjį verslą ir neturėsite pakankamai kapitalo produkto kūrimui, jo vystymui ir reklamai – greitai susidursite su labai sudėtinga padėtimi. Net jei jūsų idėja bus tobula ir nepriekaištinga, be pakankamų lėšų jūs negalėsite pajudėti iš vietos ir jei jūsų idėja bus pernelyg gera, ja pasinaudos jūsų konkurentai, kurie turi didesnes investicijas. Norint viso to išvengti, turite stengtis pritraukti kaip įmanoma didesnį finansavimą savo naujajam startuoliui, tokiu būdu eliminuodami naujų konkurentų atsiradimą jums svarbiausiu metu.

4. Nuolatos stebėkite savo finansus

Jūs visuomet turite žinoti, kokios yra pagrindinės jūsų verslo išlaidos, gaunamos pajamos ir bendras balansas. Iki šiol daugybė startuolių susidūrė su didžiuliais sunkumais ir bankrutavo vien todėl, kad jie nebeįstengė laiku sustoti išlaidauti ir galiausiai priėjo tašką, kuomet jų įmonės banko sąskaitoje beliko nuliai. Todėl privalu nuolatos stebėti savo įmonės finansus ir neleisti, kad patiriamos išlaidos viršytų pajamas. Eliminuokite išlaidas, kurios nėra būtinos ir kurios neturi jokios pridėtinės vertės jūsų verslui. Be to, pradžioje turėtumėte išmokti gyventi iš minimalių pajamų, kadangi didžiąją dalį savo verslo pelno jūs turėsite reinvestuoti į jo tolimesnę ir spartesnę plėtrą.

5. Išanalizuokite konkurentus

Būkite tikri, kad tinkamai ir kruopščiai atlikote savo namų darbus prieš įsteigdami savo naująjį verslą. Jūs turite žinoti, ką veikia jūsų pagrindiniai konkurentai, kiek laiko jie veikia rinkoje, kokias prekes ir paslaugas jie siūlo, kokie yra jų pagrindiniai privalumai, kokie yra jų trūkumai, kaip jūs juos galėtumėte pranokti, kokią rinkos dalį užima jų parduodamos prekės arba teikiamos paslaugos ir kt. Kuo daugiau žinosite apie savo pagrindinius konkurentus, tuo jums turėtų būti lengviau būti bent vienu žingsniu priekyje. Be to, jūs turėtumėte nuolatos stebėti, kokius sprendimus jie pritaiko, kokiomis rinkodaros priemonėmis jie naudojasi ir ką jie keičia savo kasdienėje veikloje.

6. Klauskite patarimų

Patarimai, kuriuos gauname iš kitų verslininkų ar su verslu susijusių profesionalų (tokių kaip teisininkai, buhalteriai, finansininkai ir kt.), yra labai vertinti ir neįkainojami. Be to, jūs turėtumėte pagalvoti ir apie patarėjų rato suformavimą, kuris būtų jūsų įmonės vidinis pagrindas. Norint, kad kiekvienas narys būtų pakankamai motyvuotas, turėtumėte juos paskatinti ir nesibaiminti jiems atriekti dalies jūsų įmonės akcijų. Jau seniai nustatyta, kad darbuotojai, kurie turi galimybę gauti ar įsigyti įmonės, kurioje dirba, akcijų, į savo darbą žvelgia kur kas atsakingiau ir jaučia daug didesnę motyvaciją. Bet kuriuo atveju, turėtumėte reguliariai klausti patarimų ir nuomonės tiek aplinkinių verslininkų, tiek ir savo personalo.

eurai 332s

7. Sukurkite įtraukiančią istoriją

Jei turite verslą, turite žinoti ir pagrindinę jo paskirtį. Jei norite, kad jūsų verslas būtų sėkmingas, jis turi spręsti tam tikrą problemą, kuri yra aktuali šiuolaikiniams vartotojams. Be to, labai svarbu, kad jūsų startuolis turėtų ir labai įdomią bei įtraukiančią istoriją. Tai pritrauks potencialius klientus ir investuotojus. Žinoma, jūsų verslo istorija turėtų būti orientuota į jūsų tikslinę auditoriją – pritaikyta ir suformuota būtent taip, kad jai tiktų ir patiktų. Savo verslo idėją ir pagrindinę misiją jūs turėtumėte galėti apibūdinti ne ilgiau kaip per 30 sekundžių. Per minėtą trumpą laiko tarpą jūs turite nusakyti misiją, tikslus ir veiksnius, kurie paverčia jūsų verslą unikaliu ir išskirtiniu.

8. Samdykite tinkamus žmones

Netinkamų žmonių samdymas yra viena iš pačių didžiausių problemų, su kuriomis susiduria pradedantieji verslininkai. Jūsų įmonėje turi dirbti darbuotojai, kurie yra patyrę ir turi jūsų verslo plėtrai svarbių bei naudingų įgūdžių - teigia finansinių paslaugų palyginimo platformos Kreditus atstovai.. Jie taip pat turi labai lengvai ir efektyviai įsilieti į jūsų įmonės kultūrą ir ją palaikyti savo idėjomis, sprendimais bei darbais. Kiekvienas jūsų įmonėje dirbantis darbuotojas turi jausti pakankamą motyvaciją ir didelį norą kartu su jumis siekti jūsų įmonėje užsibrėžtų tikslų. Į darbuotojus jūs turėtumėte žvelgti ne į žmones, kurie jums sukuria papildomas išlaidas, o į žmones, kurie jūsų verslui sukuria labai didelę pridėtinę vertę ir padeda jam plėstis. Ir niekuomet nepamirškite vienos naudingos taisyklės – „Samdykite lėtai. Atleiskite greitai.“

9. Niekuomet nesustokite plėsti savo pažinčių rato

Jei reguliariai ir nenutrūkstamai plėsite savo pažinčių ratą, jūs galite daug lengviau atrasti puikius darbuotojus, naujus klientus ir jums padedančius „mokytojus“. Norint visą tai daryti kaip įmanoma efektyviau, turėtumėte nepraleisti progos sudalyvauti įvairiuose su jūsų rinka susijusiuose renginiuose, seminaruose ir konferencijose. Be to, visiems puikiai žinomas „LinkedIn“ taip pat yra labai galingas įrankis, kurio jūs neturėtumėte ignoruoti, jei norite lengviau užmegzti naujas pažintis, kurios palengvins jūsų verslo plėtrą. Kuo daugiau pažinčių turėsite, tuo lengviau jums bus tapti žinomais ir autoritetingais savo rinkoje.

10. Užtikrinkite labai kokybišką klientų aptarnavimą

Tokios visame pasaulyje puikiai žinomos kompanijos kaip Zappos ir Virgin America tapo labai sėkmingomis todėl, kad jie visuomet buvo susitelkę į kuo aukštesnę klientų aptarnavimo kokybę ir nepriekaištingą pagalbą vartotojams. Tai reiškia, kad jūs nuo pačių pirmųjų savo verslo egzistavimo dienų turėtumėte siekti sulaukti kuo geresnių atsiliepimų iš savo klientų, pasirūpindami nepriekaištingu aptarnavimu. Nepaisant to, kiek daug pastangų ir laiko tai pareikalaus, galiausiai jūs pajusite labai teigiamus rezultatus.

11. Kreipkitės į patyrusius startuolių konsultantus

Jei turite startuolį, jums reikia žmogaus, kuris būtų šios srities profesionalas ir puikiai išmanytų visas startuoliams svarbias subtilybes. Įprastai tai būna patyrę teisininkai, kurie specializuojasi verslo teisės šakoje. Jei jūs norite išvengti didelių klaidų, kurios išmuštų jus iš vėžių ir pakreiptų netinkama linkme, turėtumėte kreiptis į profesionalius teisininkus, kurie jums pagelbėtų sprendžiant daugybę svarbių klausimų. Patyręs teisininkas jums gali padėti:

 • Įsteigti juridinį asmenį;
 • Sudaryti sutartis ir kontraktus;
 • Suformuoti visus reikalingus teisinius dokumentus;
 • Sudaryti akcijų planą darbuotojams;
 • Padėti išsiderėti geresnes sąlygas su galimais investuotojais;
 • Sumažinti jūsų asmeninę riziką;
 • Apsaugoti jūsų idėjas ir išradimus.

12. Mokykitės kalbėti viešai

Mokėjimas efektyviai bendrauti viešai yra labai svarbus norint pritraukti naujus klientus, efektyviai populiarinti savo prekės ženklą ir padidinti savo verslo patikimumą, kartu įkvepiant ir potencialius klientus – jau nekalbant apie teigiamo potencialių investuotojų požiūrio formavimą. Deja, bet dauguma žmonių neturi gerų viešo kalbėjimo įgūdžių – ir dažniausiai visą tai nulemia baimė. Nepaisant to, kad jūs taip pat galite jausti didelę baimę, turėtumėte pasistengti ją kaip įmanoma labiau įveikti. Jei eliminuosite savo baimes ir mokysitės kalbėti viešai, neilgai trukus suprasite, kad tokios jūsų pastangos nenuėjo perniek.

13. Kurkite puikius produktus ar paslaugas – tačiau neužtrukite pernelyg ilgai

Jūsų prekės ar paslaugos privalo būti geros kokybės ir turėti labai aiškią pridėtinę vertę tiksliniam vartotojui, tačiau jūs neturėtumėte siekti tobulybės vien tam, kad galėtumėte pradėti savo verslą. Suprantama, kad jūsų produktas turi turėti didesnių privalumų nei tie produktai, kuriuos siūlo jūsų konkurentai, tačiau jei jūs metų metus bandysite sukurti nepriekaištingą produktą ir nebandysite įsilieti į rinką išbandydami jo tikrąją paklausą, galiausiai galite pavėluoti į važiuojantį traukinį. Neleiskite sau užsisėdėti vienoje vietoje darant vieną ir tą patį. Net jei jūsų produktas dar nėra visiškai tobulas, nestabdykite savęs ir pabandykite pristatyti jį savo tikslinei auditorijai.

14. Tiesiog padarykite tai

Niekuomet nėra tobulo laiko pradėti savo naują verslą, todėl visuomet turėtumėte vadovautis vieną ir ta pačia taisykle – „Tiesiog pradėkite tai!“ Ženkite savo pirmąjį žingsnį link nuosavo verslo – net jei jūs vis dar turite etatinį darbą ir dirbate nuo ryto iki vakaro. Svarbiausia, kad jūs imtumėtės iniciatyvos ir pamažu judėtumėte link savo užsibrėžto tikslo.

15. Reklamuokitės, o tuomet reklamuokitės dar daugiau 

Turint savo nuosavą verslą, reklamuotis reikia nuolatos – naujų klientų niekuomet negali būti per daug. Todėl kiekvienas pradedantysis verslininkas privalo suprasti, kad dalis įmonės biudžeto kiekvieną mėnesį turi būti skiriama rinkodarai. Būkite tikri, kad jūsų rinkodaros strategijoje yra įtraukti šie punktai:

 • Sukurkite profesionaliai atrodantį ir šiuolaikišką tinklalapį;
 • Išmokite optimizavimo paieškos sistemoms pagrindus;
 • Naudokitės socialiniais tinklais, tokiais kaip LinkedIn, Facebook, Twitter, Pinterest ir kt.;
 • Pasitelkite turinio rinkodaros sprendimus;
 • Esant progai, paskelbkite pranešimus spaudai;
 • Rinkodaros priemones nutaikykite į savo tikslinę auditoriją.